W tym roku Fundację Habitat for Humanity Poland wspierają:

The Dow Chemical Company

The Dow Chemical Company jest jednym z wiodących producentów i dystrybutorów tworzyw sztucznych i chemikaliów, wykorzystywanych w szerokim zakresie branż przetwórczych, w tym takich jak opakowania i chemia specjalistyczna, poliuretany, nauki rolnicze, branża budowlana i konstrukcyjna, obsługa klienta, branża motoryzacyjna, materiały elektroniczne i powłoki. W 2015 roku firma Dow zanotowała obroty na poziomie prawie 49 mld USD i zatrudniała około 49,500 osób na całym świecie. Ponad 6 000 rodzin produktów firmy jest produkowanych w 179 miejscach w 35 krajach na całym świecie. W dniu 1 czerwca 2016 roku, firma Dow stała się właścicielem 100 procent spółki Dow Corning Corporation z sektora wytwarzania silikonów, stanowiącej globalną firmę o sprzedaży przekraczającej pułap 4,5 mld USD za 2015 rok, posiadającej 25 zakładów produkcyjnych w 9 krajach i zatrudniającej około 10 000 pracowników na całym świecie. Firma rozwija swoją działalność w Polsce od 1973 r. i zatrudnia aktualnie ponad 100 osób w biurze w głównym w Warszawie oraz w Centrum Serwisowym Systemów Poliuretanowych w Łazach.

Dow wdraża Program Obywatelstwa Korporacyjnego będący częścią strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, która stanowi kluczowy element strategii biznesowej firmy w ujęciu globalnym i lokalnym.  Ważnym komponentem strategii CSR firmy jest angażowanie pracowników w działania poprawiające jakość życia w społecznościach lokalnych.

Firma wspiera działania Habitat for Humanity w Stanach Zjednoczonych od 1983 roku, natomiast partnerstwo międzynarodowe rozpoczęto w roku 1993. Od tego czasu Dow pomógł Habitat for Humanity w budowie ponad 50000 domów w ponad 33 krajach. Oprócz wsparcia finansowego w wysokości ponad 70 milionów dolarów, oraz przekazywanych regularnie materiałów budowlanych, każdego roku firma Dow angażuje również swoich wolontariuszy do pomocy przy budowie domów z Habitat for Humanity.

Whirlpool

Whirlpool Corporation jest wiodącym światowym producentem i dostawcą dużego sprzętu AGD. Produkty oraz marka Whirlpool są znane i obecne w ponad 170 krajach na całym świecie. Whirlpool Europe zatrudnia około 14 tysięcy osób w ponad 25 krajach.

Whirlpool w Polsce obecny jest od 1993 roku, kiedy powstało w Warszawie Biuro Sprzedaży i Marketingu. W 2002 roku Whirlpool przejął wrocławski Polar – wiodącego producenta AGD w Polsce i uznaną markę handlową. Obecnie Whirlpool we Wrocławiu to trzy Fabryki: Chłodnictwa, Zmywarek i Kuchenek oraz Działy Rozwoju Produktów (CTO – Corporate Technology Organization).

Firma Whirlpool współpracuje z Habitatem od 1999 roku. Na przestrzeni lat, dzięki wsparciu Whirpool o łącznej wysokości ponad 85 milionów USD, udało się zmienić życie tysięcy osób w 45 krajach. W Polsce Whirpool wspiera Habitat od 2004 roku, angażując co roku swoich wolontariuszy podczas projektów fundacji w Warszawie i Gliwicach.

Procter & Gamble

Procter & Gamble to jeden z kluczowych partnerów Habitat for Humanity. W ramach ogłoszonej w sierpniu 2013 roku globalnej współpracy, ponad 3000 wolontariuszy P&G wspiera działania Habitatu na całym świecie, realizując jednocześnie własne cele związane z promowaniem odpowiedzialności społecznej i zasad zrównoważonego rozwoju. Partnerstwo z Procter & Gamble to największa, jednorazowa akcja wolontariatu korporacyjnego w czterdziestoletniej historii Habitat for Humanity.

W Polsce grupy wolontariuszy P&G zainaugurowały współpracę z Habitatem wspierając remont kamienicy czynszowej na warszawskim Targówku.  Jesienna akcja przy Naczelnikowskiej 50 zgromadziła ponad  40 wolontariuszy, którzy na przestrzeni kilku dni z wielkim zaangażowaniem pracowali przy ociepleniu fundamentów budynku, a już tej wiosny ruszą następne prace, związane z przygotowaniem nowej kanalizacji deszczowej i placu zabaw dla dzieci.

Turner & Townsend

Z firmą Turner & Townsend łączy nas specjalna relacja. Nie tylko wolontariusze T&T już trzykrotnie wsparli nasze projekty remontowe, uczestnicząc w pracach w ośrodkach Malwa, MONAR-Wyszków oraz podczas adaptacji strychu przy ul. Brechta, ale też podjęli się nieodpłatnie wesprzeć Habitat wiedzą i doświadczeniem ze swojej branży, przy konstruowaniu kosztorysu zabudowy projektu Brechta.

Doradztwo specjalistów najwyższej klasy, którzy pomagając w zaplanowaniu projektów społecznych tworzą ich wartość dodaną, gwarantuje wysoką jakość realizacji projektu, z czego oczywiście największą korzyść będą mieć przyszli mieszkańcy mieszkań rotacyjnych.

Turner & Townsend jest światowym liderem w zarządzaniu programami i doradztwie w sektorze budowlanym. Dzięki profesjonalizmowi, specjalistycznej wiedzy i pasji do innowacyjnych rozwiązań Turner & Townsend pomaga swoim klientom w realizacji projektów z różnych obszarów budownictwa w tym w sektorze mieszkaniowym, komercyjnym, przemysłu, nowych technologii, produkcji, transportu, energii czy bogactw naturalnych.

Turner & Townsend realizuje postulat społecznej odpowiedzialności biznesu na wielu płaszczyznach w tym między innymi promując zasady zrównoważonego rozwoju, prowadząc działania biznesowe według transparentnych reguł czy też wspierając lokalne społeczności poprzez wolontariat, działalność charytatywną jaki i dzieląc się doświadczeniem i wiedzą.

Projekty realizowane na zasadach pro bono charakteryzuje ten sam wysoki standard, z jakim na co dzień spotykają się klienci firmy.

Wienerberger

Firma Wienerberger, która dostarcza nowoczesne, ceramiczne rozwiązania budowlane wspiera Fundację Habitat for Humanity na terenie Europy i USA już od kilku lat. Współpraca na terenie Polski została zainaugurowana w 2015 i dotyczyła modernizacji kamienicy przy ul. Brechta w Warszawie w ramach Projektu Strychowego. W projekcie zostały wykorzystane materiały ścienne Porotherm.

Oprócz tego przedsięwzięcia, przewidziane są już kolejne, wspólne projekty budowlane, które będą realizowane w 2016 roku. Firma Wienerberger zaoferowała także wsparcie w organizowaniu przygotowanej przez HFH Poland konferencji nt. mieszkalnictwa w Polsce oraz zaangażowanie chętnych pracowników w prace budowlane w ramach wolontariatu pracowniczego.

Saint-Gobain

Saint-Gobain jest światowym liderem na rynkach związanych z budownictwem. Firma tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały budowlane proponując innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, promując wykorzystanie energii odnawialnych i dbając o środowisko. Oferta  materiałów innowacyjnych produkowanych przez firmę Saint-Gobain obejmie m.in. szkło płaskie do zastosowań związanych z budownictwem, transportem i energią słoneczną.

Od 1994 roku Polska stanowi główną bazę rozwojową dla działalności Grupy Saint-Gobain w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma jest jednym z największych inwestorów zagranicznych w naszym kraju. Prowadzi 25 zakładów produkcyjnych i zatrudniając 6000 pracowników. Rozwój Saint-Gobain w Polsce realizowany jest poprzez zakup udziałów, budowę zakładów od podstaw – w  systemie „green field”, nabycia prywatnych przedsiębiorstw, włączenie polskich spółek należących do międzynarodowych grup zakupionych przez Grupę Saint-Gobain.

Saint-Gobain to również jeden z kluczowych partnerów Fundacji Habitat for Humanity. Firma wielokrotnie wspierała projekty Fundacji przekazując darowizny finansowe i materiałowe oraz angażując swoich wolontariuszy na całym świecie. W Polsce firma Saint-Gobain jest zaangażowana w projekt adaptacji strychu przy ulicy Brechta w Warszawie (Projekt Trampolina).

MetLife

MetLife jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Istnieje od 1868 roku i jest wiodącą światową firmą oferującą ubezpieczenia na życie, renty kapitałowe, świadczenia pracownicze i usługi zarządzania aktywami. Obsługuje prawie 100 milionów klientów, prowadzi działalność w blisko 50 krajach i zajmuje wiodącą pozycję na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Ameryce Łacińskiej, Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie.

W Polsce firma działa od 1990 roku i zaufało jej już 5,6 miliona klientów. Do tej pory MetLife zainwestował ponad 20 miliardów złotych w polską gospodarkę. Od lat zajmuje wysokie pozycje w rankingu najbardziej efektywnych polskich przedsiębiorstw przygotowywanym przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Na świecie MetLife jest partnerem Habitat for Humanity od 1997 roku. W Polsce współpraca między firmą a Habitat for Humanity Poland sięga roku 2008. MetLife przekazuje nam darowizny pieniężne, a pracownicy firmy wspierają nasze projekty remontowo-budowlane w ramach akcji wolontariatu korporacyjnego.

Somfy Foundation

Fundacja Somfy jest związana z firmą Somfy, która działa obecnie w ponad 60 krajach i jest światowym liderem branży automatyki okiennej dla budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego. Fundacja wspiera projekty zapewniające przyzwoite rozwiązania mieszkaniowe dla najbiedniejszych członków społeczności, zachęcające do przezwyciężania segregacji społecznej i promujące zrównoważony rozwój. Prowadzi m.in. program „A House is a Home”, w ramach którego przekazuje pomoc organizacjom partnerskim w 10 krajach: Polsce, Brazylii, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Libanie, Chinach, USA, Australii oraz Francji.

Polska odsłona programu „A House is a Home” realizowana jest w partnerstwie z Habitat for Humanity Poland. W 2016 roku pomoc przekazana przez Fundację Somfy pomogła wybudować nowy dom dla rodziny pani Józefy w Grajowie.

Stanley Black & Decker

Stanley Black & Decker to amerykański producent narzędzi przemysłowych i ręcznych, dostarczanych profesjonalistom oraz klientom indywidualnym na całym świecie. Do firmy należą takie marki jak: Stanley Security Solutions, Bostitch, Black&Decker, DeWalt, Weiser.

Firma wspiera Habitat for Humanity Poland finansowo. Jesienią 2016 roku pracownicy oddziału Stanley Black & Decker w Kleszczowie wzięli udział w akcji wolontariatu pracowniczego i pomogli w remoncie domu opieki w Chorzowie.

ATLAS

Grupa ATLAS to największy, działający w oparciu o całkowicie polski kapitał, producent chemii budowlanej w Polsce. Oferuje ponad 200 produktów, gwarantujących najwyższą jakość realizacji zarówno typowych, jak i specjalistycznych projektów remontowych, konstrukcyjnych oraz izolacyjnych. Szeroka oferta Grupy ATLAS obejmuje m.in. złożone systemy izolacji cieplnej, systemy osuszania murów i hydroizolacje, kleje do płytek, zaprawy do fugowania i silikony, systemy posadzek oraz podkładów podłogowych, gotowe zaprawy budowlane (murarskie, tynkarskie, naprawcze, montażowe). Jakość wytwarzanych produktów oraz poziom zarządzania Grupą potwierdzają międzynarodowe aprobaty techniczne i certyfikaty oraz rozliczne nagrody branżowe.

Grupa ATLAS wspiera Habitat for Humanity Poland od 2014 roku, przekazując darowizny materiałowe. Materiały budowlane marki ATLAS zostały wykorzystane m.in. podczas remontu Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnym MONAR-Wyszków (2015 r.) czy remontu domu dla potrzebującej rodziny w Piekarach Śląskich (2016 r.).

Clifford Chance

Kancelaria prawna Clifford Chance otworzyła swoje biuro w Warszawie w roku 1992. Obecnie pracuje w niej ponad 80 prawników. Jest kancelarią pierwszego wyboru dla wielu liderów polskiego rynku: spółek z kapitałem polskim i zagranicznym działających w wielu sektorach gospodarczych, funduszy inwestycyjnych oraz instytucji finansowych.

Praktyka CSR/Pro bono kancelarii Clifford Chance w Warszawie jest częścią globalnej praktyki CSR Clifford Chance i realizuje jej cele w skali lokalnej. Obejmuje współpracę z organizacjami i inicjatywami społecznymi, które działają na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i podejmują próby przeprowadzania zmian systemowych.

Clifford Chance wspiera Fundację Habitat for Humanity Poland od 2016 roku, zapewniając kompleksowe doradztwo prawne związane z budową kooperatywy mieszkaniowej pod Warszawą. Projekt to pilotaż służący wypracowaniu modelowego rozwiązania mieszkaniowego dla rodzin bez zdolności kredytowej. Aby to rozwiązanie powstało, Clifford Chance pomaga opracowywać wzory umów regulujących m.in. stosunki między członkami kooperatywy oraz między kooperatywą a bankiem.

AkzoNobel

AkzoNobel jest największym producentem farb na świecie. Firma zatrudnia ponad 50 tysięcy pracowników w 80-ciu krajach na całym świecie. Portfolio firmy w Polsce obejmuje najbardziej znane marki na rynku farb dekoracyjnych, środków do ochrony i dekoracji drewna i metalu w Polsce – m.in.: Dulux, Nobiles, Sikkens, Sadolin i Hammerite.

AkzoNobel wspiera Fundację Habitat for Humanity Poland od 2014 roku, przekazując w formie darowizn farby i materiały malarskie. W 2016 roku darowizny te pomogły zrealizować projekty takie jak: adaptacja nieużywanego poddasza na zespół mieszkań treningowych czy remont ośrodka dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Fundację Habitat for Humanity Poland wspierali też: