Opis produktu

Budowa domu z rodziną pani Magdy i pana Dawida w Palowicach

W 2016 roku pomagamy rodzinie pani Magdy i pana Dawida wybudować dom dla siebie i dwojga ich małych dzieci. Rodzina chce się wyprowadzić z jednego pokoju, który obecnie zajmuje w domu należącym do dziadków.

Komu pomagamy? (o rodzinie pani Magdy i pana Dawida)

Pani Magda i pan Dawid to młode małżeństwo z dwojgiem małych dzieci. Cała czteroosobowa rodzina mieszka w jednym pokoju w domu, który należy do dziadków. Pokój jest zdecydowanie za mały na ich potrzeby – większość z kilkunastu metrów kwadratowych, którymi dysponują, zajmują łóżka.

Aby polepszyć swoją sytuację mieszkaniową, pani Magda i pan Dawid postanowili rozbudować budynek gospodarczy znajdujący się obok domu dziadków i zaadaptować go na dom. Pierwsze prace pan Dawid wykonał samodzielnie. W marcu 2016 roku rodzina zgłosiła się do Fundacji Habitat for Humanity Poland z prośbą o wsparcie w dalszej części budowy.

Pokój, w którym obecnie mieszkają pani Magda, pan Dawid i ich dwoje dzieci, wygląda tak:

Jak pomagamy?

Fundacja Habitat for Humanity Poland pomaga rodzinie obniżyć koszty prac budowlanych i zwiększyć ich tempo poprzez: organizowanie akcji z udziałem wolontariuszy i pozyskiwanie darowizn w postaci materiałów budowlanych.

W sumie Fundacja zorganizowała 5 akcji, w które zaangażowało się 64 wolontariuszy z USA i Polski. Wolontariusze przepracowali na placu budowy 1232 godziny.

W sierpniu i wrześniu projekt wsparły 2 grupy wolontariuszy Global Village z USA. Amerykanie pomogli w pracach, takich jak: wykopy i układanie drenażu, wylewki pod posadzki, murowanie ścian zewnętrznych, tynkowanie.

We wrześniu odbyły się 3 akcje wolontariatu pracowniczego z udziałem pracowników wrocławskiego biura Credit Suisse. Wolontariusze wsparli prace związane z ocieplaniem i tynkowaniem ścian zewnętrznych budynku.

Oprócz tego Fundacja pomogła pozyskać materiały budowlane od sponsorów np. więźbę dachową czy pustaki ceramiczne (podarowane przez firmę Wienerberger). Udzieliła też rodzinie nieoprocentowanej pożyczki na pokrycie kosztów pozostałych materiałów budowlanych, które są potrzebne, by ukończyć budowę.

We wrześniu 2016 roku zakończyły się prace wykonywane z pomocą Habitat Poland. Rodzina planuje resztę prac przeprowadzić własnymi siłami i wprowadzić się do domu w 2017 roku.

Przebieg projektu na zdjęciach

  1. Dom przed rozpoczęciem prac budowlanych z pomocą Habitat Poland (marzec 2016 r.)

2. Prace z udziałem wolontariuszy (sierpień-wrzesień 2016 r.)

3. Dom po zakończeniu prac budowlanych z pomocą Habitat Poland (listopad 2016 r.)

Szczegóły projektu:

Daty realizacji projektu:
marzec 2016 r. – wrzesień 2016 r.

Lider projektu:
Habitat for Humanity Poland

Kontakt:
Adam Król
akrol@habitat.pl

Aktualności

Pracownicy Credit Suisse pomogli budować dom w Palowicach k. Gliwic (wrzesień 2016 r.)