Opis produktu

Remont Domu Opieki PCK w Chorzowie

W 2016 roku pomagamy wyremontować Dom Opieki PCK w Chorzowie – ośrodek dla osób starszych i niepełnosprawnych, które wymagają całodobowej opieki. Prace remontowe obejmują malowanie pokoi i korytarzy, a celem projektu jest poprawa warunków mieszkaniowych 35 osób, które przebywają w Domu Opieki.

Jak pomagamy? (o projekcie remontowym)

Fundacja Habitat for Humanity Poland zapewnia nadzór techniczny oraz pozyskuje wsparcie sponsorów, tak aby obniżyć koszt prac remontowych. Kluczowym partnerem projektu jest Stanley Black & Decker. Firma wsparła remont finansowo, a jej pracownicy wzięli udział w pracach remontowych jako wolontariusze. Akcja wolontariatu pracowniczego odbyła się w październiku 2016 roku. W ciągu 4 dni zaangażowało się w nią 20 pracowników Stanley Black & Decker, którzy łącznie poświęcili na pomoc 120 godzin.

W ramach remontu odmalowano trzy sale oraz korytarz (w sumie 230 mkw. ścian i 82 mkw. sufitów).

Przebieg projektu na zdjęciach:

  1. Przed remontem.

2. Prace remontowe z udziałem wolontariuszy (październik 2016 r.)

3. Po remoncie.

Komu pomagamy? (o Domu Opieki PCK w Chorzowie)

W chorzowskim Domu Opieki PCK przebywa obecnie 35 osób. Są to ludzie starsi i niepełnosprawni, którzy wymagają całodobowej opieki, a którymi z różnych powodów nie mogą opiekować się bliscy. Ośrodek oferuje im opiekę specjalistyczną, całodzienne wyżywienie oraz pokoje 2-, 3- i 4-osobowe dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Oprócz pomieszczeń przeznaczonych do codziennej rehabilitacji mieszkańcy mają do swojej dyspozycji piękny ogród. Dom Opieki PCK organizuje imprezy integracyjne, takie jak pikniki, Dzień Babci/Dziadka, spotkania gwiazdkowe i wielkanocne.

Habitat Poland wspiera Dom Opieki PCK w Chorzowie od 2013 roku. Wcześniejsza pomoc polegała na modernizacji systemu ochrony przeciwpożarowej w budynku – został on dostosowany do obowiązujących standardów, dzięki czemu ośrodek uniknął ryzyka likwidacji.

PCK Chorzów

Szczegóły projektu:

Daty realizacji projektu:
październik 2016 r.

Lider projektu:
Habitat for Humanity Poland

Kontakt:
Adam Król
akrol@habitat.pl

Aktualności

Remont Domu Opieki PCK z pomocą wolontariuszy Stanley Black & Decker (październik 2016 r.)