Pracownicy Credit Suisse pomogli wyremontować mieszkanie starszego małżeństwa w Gliwicach (12 sierpnia 2016 r.)

Pani Anna i pan Grzegorz zgłosili się do nas, kiedy trudna sytuacja materialna zmusiła ich do zamiany mieszkania. Kilka miesięcy temu przenieśli się do małego i zaniedbanego lokalu, na którego ścianach i sufitach zalegały warstwy kurzu. Małżonkowie nie mieli środków ani sił, by własnymi rękami odnowić mieszkanie, ponieważ oboje są starszymi i schorowanymi osobami. Zdecydowaliśmy się pomóc im w remoncie, a w pracach wsparli nas wolontariusze – pracownicy wrocławskiego biura Credit Suisse.

12 sierpnia grupa 15 pracowników Credit Suisse odmalowała pokój i kuchnię pani Anny i pana Grzegorza. Dzięki temu z mieszkania zniknął kurz oraz zapach nikotyny, które pozostawili po sobie poprzedni lokatorzy. Pani Anna, która choruje na astmę oskrzelową, przestała wreszcie mieć problemy z oddychaniem w mieszkaniu.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Pokoje są piękne. Kuchnia jest zrobiona fantastycznie. Pierwszy raz uczestniczyliśmy w takim wydarzeniu. Uważamy że wszystko zostało przeprowadzone bardzo dobrze i sprawnie. Bez Habitatu i wolontariuszy nie dalibyśmy rady samodzielnie wykonać tego remontu, nie stać by nas było nawet na zakup farb. Cieszę się że wyszliśmy z tego brudu i nareszcie w mieszkaniu można oddychać – powiedziała pani Anna.

Ponieważ akcja wolontariatu pracowniczego przyniosła bardzo wymierne efekty, była satysfakcjonującym doświadczeniem dla jej uczestników. W ankietach podsumowujących akcję pracownicy Credit Suisse podkreślali, że udział w remoncie dał im radość ze względu na: „pewność, że praca komuś pomoże”.

Efekty pracy wolontariuszy: