Remont mieszkania pana Józefa w Gliwicach z pomocą wolontariuszy firmy Fluor

Na początku grudnia pomogliśmy wyremontować mieszkanie pana Józefa, który jest osobą starszą i niepełnosprawną. Remont odbył się w Gliwicach i wsparli go pracownicy firmy Fluor – w dwudniową akcję wolontariatu pracowniczego zaangażowało się 14 osób.

Komu pomogliśmy?

Pan Józef ma 77 lat, jest osobą niepełnosprawną i mieszka sam w jednopokojowym mieszkaniu w Gliwicach. Zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w remoncie, ponieważ nie miał sił ani środków, żeby wykonać go samodzielnie. Mieszkanie tymczasem wymagało odnowienia – przede wszystkim odmalowania ścian i sufitów.

Jak pomogliśmy?

Zapewniliśmy pomoc techniczno-organizacyjną przy remoncie mieszkania pana Józefa. Pozyskaliśmy materiały budowlane i wykończeniowe, a także zorganizowaliśmy wolontariuszy do pomocy w pracach.

W efekcie ściany i sufity w całym mieszkaniu zostały odmalowane, a zniszczoną podłogę zastąpiły panele.

O akcji wolontariatu pracowniczego

W remoncie mieszkania pana Józefa pomogło 14 pracowników gliwickiego oddziału firmy Fluor. Dwudniowa akcja wolontariatu pracowniczego z ich udziałem odbyła się w dniach 1-2 grudnia 2017 roku. Wolontariusze wzięli udział zarówno w pracach malarskich, jak i układaniu paneli podłogowych – wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów Habitat Poland.

Na zakończenie akcji wolontariusze wypełnili anonimowe ankiety ewaluacyjne, z których wynika, że wolontariat z Habitat Poland przyniósł im sporo satysfakcji. Napisali np.:

  • Bardzo chciałam pomóc komuś potrzebującemu, a pan Józef przypomina mi dziadka do którego mam ogromny sentyment, co dodatkowo mnie poruszyło, pomimo wielu obowiązków chciałam choć odrobinę czasu poświęcić akcji.
  • Najlepszy ‚dodatkowy’ etat – Habitat! Fantastyczne doświadczenie. Dużo nowych doświadczeń nie tylko remontowych. Również interpersonalnych, świetni ludzie, mnóstwo pozytywnej energii.
  • Wrażenia z akcji nie są do opisania. Największą wartością jest czas, a poświęcenie go na takie inicjatywy, gdzie osoby potrzebują tylko czasu, są najbardziej satysfakcjonującą formą pomocy potrzebującym.

Dziękujemy firmie Fluor za wsparcie projektu, a wszystkim uczestnikom akcji wolontariatu pracowniczego za zapał i zaangażowanie, które pozwoliły wykonać remont w zaledwie dwa dni!

Related