Remont mieszkania pana Pawła w Warszawie z pomocą Procter & Gamble (listopad 2016 r.)

Już po raz kolejny firma Procter & Gamble i Fundacja Habitat for Humanity Poland połączyły siły, aby wspólnie pomóc potrzebującym rodzinom wyremontować mieszkania. Od 2013 roku dzięki naszej współpracy pomoc otrzymało już blisko 70 rodzin. W ramach jesiennej edycji projektu remontowego wsparliśmy 3 rodziny z Warszawy i Łodzi.

W listopadzie 2016 roku pomogliśmy panu Pawłowi z Warszawy w remoncie kuchni. Pan Paweł sam zdołał ulepszyć instalację wodno-kanalizacyjną, a my wsparliśmy go w pracach takich jak: szlifowanie oraz malowanie ścian i sufitu, kładzenie kafelków, wymiana podłogi.

Kuchnia przed remontem wyglądała tak:

Fundacja Habitat for Humanity Poland zapewniła nadzór techniczny nad remontem i wsparcie wykwalifikowanych budowlańców. Firma Procter & Gamble wsparła projekt finansowo, a jej 11 pracowników pomogło w prostych pracach remontowych w ramach akcji wolontariatu pracowniczego, która odbyła się w dniach 28-29 listopada 2016 roku.

Jako wolontariusz w pomoc zaangażował się także Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek Grzegorz Gadecki. Zobacz wideo pokazujące przebieg akcji z udziałem wolontariuszy:

aa

Akcja wolontariatu pracowniczego przyniosła radość zarówno wolontariuszom, jak i panu Pawłowi. W ankietach wypełnionych przez wolontariuszy przeczytaliśmy, że prace były dobrze zorganizowane, a udział w nich przyniósł sporo satysfakcji:

Bardzo dobre przygotowanie techniczne, dobre rozdzielenie pracy i super pomoc przy wykonywanej pracy.

Fenomenalna sprawa. Z pewnością wezmę udział w kolejnej edycji.

Bardzo miło spędzony dzień, miałem poczucie satysfakcji i wartości wykonanej pracy.

Pomoc wolontariuszy była cenna dla pana Pawła, który podsumował remont następująco:

Fundacja Habitat for Humanity Poland przywraca lub tworzy godne warunki do życia i mieszkania. Jestem wdzięczny za pomoc i dziękuję wolontariuszom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w odnowienie mojej kuchni.

Remont daje zmianę w życiu, która działa tylko pozytywnie. Emocje, które mu towarzyszą, pozostają na całe życie. Polecam pomoc Habitat Poland każdemu, kto potrzebuje zmian w domu lub mieszkaniu.

Kuchnia po remoncie jest znacznie jaśniejsza: