Remont mieszkania pani Beaty z Łodzi z pomocą Procter & Gamble (grudzień 2016 r.)

W grudniu wspólnie z firmą Procter & Gamble wsparliśmy rodzinę pani Beaty z Łodzi. Pani Beata zwróciła się do nas o pomoc w remoncie mieszkania, ponieważ znaczna jego część wymagała odnowienia. W kuchni potrzebny był remont generalny, natomiast w korytarzu i dużym pokoju trzeba było odmalować ściany i sufity. Pani Beata zdołała samodzielnie odnowić mały pokój, ale wykonanie pozostałych prac przekraczało jej możliwości finansowe i czasowe (ograniczone przez pracę na pełen etat oraz samodzielną opiekę na trojgiem pełnych energii dzieci – dziewczynkami w wieku 5-11 lat).

Pomieszczenia do remontu wyglądały tak:

Remont mieszkania pani Beaty zrealizowaliśmy w partnerstwie z firmą Procter & Gamble, z którą od 2013 roku pomagamy rodzinom w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Firma wsparła projekt finansowo, co pomogło pokryć koszty materiałów oraz pracy fachowców (niezbędnych między innymi, by wymienić instalację elektryczną w kuchni). Oprócz tego pracownicy fabryki Procter & Gamble z Łodzi zaangażowali się w remont jako wolontariusze. W czterodniowej akcji wolontariatu pracowniczego, która odbyła się między 6 a 9 grudnia 2016 roku wzięło udział 29 osób. Wolontariusze wsparli nas i panią Beatę w nieskomplikowanych pracach, takich jak malowanie ścian i sufitów czy układanie glazury.

Akcja wolontariatu pracowniczego rozpoczęła się w Mikołajki, więc nie zabrakło tego dnia okolicznościowych czapek ani drobnych upominków przekazanych przez Procter & Gamble pani Beacie i jej córkom. Szczególny był też ostatni dzień akcji, kiedy do grona wolontariuszy dołączyła znana aktorka Katarzyna Cichopek.

Katarzyna Cichopek była ambasadorką tegorocznej edycji wspólnego projektu remontowego Habitat for Humanity Poland i Procter & Gamble, w ramach której pomogliśmy w sumie 3 rodzinom. Wsparła remonty nie tylko słowem, lecz także i czynem – pomogła malować ściany w mieszkaniu pani Beaty.

– Jest to niesamowite doświadczenie. Pierwszy raz biorę udział w takiej akcji, gdzie rzeczywiście czynnie pomagam. Wzięłam dzisiaj wałek malarski i wymalowałam dwie gigantyczne ściany. Na początku było słabo, ale z każdym kolejnym fragmentem ściany było coraz lepiej. Także zachęcam wszystkich bardzo serdecznie: pomagajmy, bo nie ma nic cenniejszego niż czas poświęcony drugiej osobie. Warto być wolontariuszem i warto pomagać – powiedziała Katarzyna Cichopek w filmiku podsumowującym akcję, który można obejrzeć na naszym kanale Youtube.

Po zakończeniu akcji z udziałem wolontariuszy, zapytaliśmy panią Beatę o wrażenia.

– Jestem bardzo zadowolona z pomocy wolontariuszy. Ludzie, którzy przyszli byli pełni pozytywnej energii, bardzo pozytywnie nastawieni. Jest mi bardzo miło i jestem pozytywnie zaskoczona i bardzo, bardzo wdzięczna. Pomoc Habitat Poland jest bardzo potrzebna, bo jest dużo ludzi, którzy są w takiej potrzebie i nie mają takiej możliwości, więc myślę, że takie projekty są ważne. Remont to na pewno duże ułatwienie. Choćby ze względu na czas byłoby to dla mnie bardzo trudne do zrealizowania. Dlatego myślę, że będzie nam po prostu łatwiej – powiedziała pani Beata.

Radość przyniosła nie tylko pomoc, lecz także i jej efekty, co widać na zdjęciach wykonanych po zakończeniu wszystkich prac.

Projekt wzbudził zainteresowanie lokalnych mediów. Można więc dowiedzieć się o nim więcej z relacji w prasie, radiu i telewizji, np. w Dzienniku ŁódzkimRadiu Łódź czy TVP Łódź.