Remont schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Gliwicach z wolontariuszami Stanley Black&Decker

Od lipca w Gliwicach prowadzimy prace związane z remontem nieużywanego budynku biurowego i przekształceniem go w schronisko dla bezdomnych mężczyzn. 9 i 10 października 2017 r. w remoncie pomogło 14 pracowników firmy Stanley Black&Decker.

O akcji

W czasie dwudniowej akcji wolontariatu pracowniczego pracownicy firmy Stanley Black&Decker wzięli udział w pracach wykończeniowych – pomogli między innymi szlifować, tynkować i malować ściany.

Wolontariusze o akcji

Po akcji wolontariusze wypełnili anonimowe ankiety ewaluacyjne. Wysoko ocenili w nich wszystkie aspekty organizacyjne wydarzenia, np.  podział zadań – odsetek ocen „świetne” i „dobre” wyniósł ponad 95%. W komentarzach wolontariusze zwrócili uwagę, że akcja była potrzebna i sensowna:

 • Bardzo dobra inicjatywa, mogąca pozytywnie wpływać na społeczeństwo, zwiększenie świadomości wolontariuszy na temat problemów innych ludzi i możliwą motywację ludzi potrzebujących do aktywnego życia (do powrotu).
 • Habitat uważam za wspaniałą akcję uczącą pomocy innym i wsparcia… Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji, więc warto pomagać
 • Ciekawa akcja, duże wartości. Inicjatywa mi się podobała.

  O współpracy Habitat Poland i Stanley Black&Decker

  Remont schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Gliwicach to już drugi projekt skierowany do osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej, który Fundacja Habitat for Humanity Poland realizuje ze wsparciem Stanley Black&Decker. W 2016 roku pomoc firmy pozwoliła wyremontować Dom Opieki PCK w Chorzowie – ośrodek dla osób starszych i niepełnosprawnych, które wymagają całodobowej opieki.

  Sylwia Konik, HR Manager w StanleyBlack&Decker w Gliwicach – Nasza firma chętnie wspiera projekty służące społeczności lokalnej, a zwłaszcza tym osobom, które są najbardziej potrzebujące. Już drugi rok współpracujemy z Habitat Poland, ponieważ łączy nas wspólna wizja efektywnej pomocy – pomocy, która z jednej strony daje wymierne rezultaty, a z drugiej opiera się na solidarnych działaniach, zgodnie z zasadą „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

  O projekcie

  Schronisko dla bezdomnych mężczyzn powstaje w Gliwicach z inicjatywy gliwickiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Towarzystwo pozyskało nieużywany budynek biurowy i od lipca prowadzi remont służący utworzeniu w nim pomieszczeń mieszkalnych. Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzili, a obecnie trwają prace związane z wyremontowaniem dodatkowych pomieszczeń i zwiększeniem pojemności schroniska. Docelowo ma ono służyć 60 osobom. Aby schronisko było gotowe przed zimą, pomagamy zwiększyć tempo prac, angażując do pomocy swoich darczyńców i wolontariuszy.

  Dowiedz się więcej na stronie projektu: Adaptacja budynku na schronisko dla bezdomnych mężczyzn w Gliwicach.

Related