Rodzina pana Szamila mieszka już w godnych warunkach

Dziękujemy za pomoc w wyposażeniu mieszkania!

Na początku października pomogliśmy trzyosobowej rodzinie pana Szamila przeprowadzić się do niedrogiego mieszkania wynajętego za pośrednictwem Społecznej Agencji Najmu i Zatrudnienia. Mieszkanie nie było wyposażone, więc rozpoczęliśmy zbiórkę podstawowych sprzętów, takich jak meble czy naczynia kuchenne. Udało nam się pozyskać wszystkie rzeczy, których potrzebowała rodzina. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę!

O RODZINIE

Rodzina pochodzi z Czeczenii i ubiega się w Polsce o status uchodźcy. Pan Szamil pracuje w supermarkecie, jego kuzyn, pan Ismail, pomaga na budowach, a mama pana Szamila, pani Laila, obecnie nie pracuje ze względu na problemy zdrowotne. Rodzina ma stabilne, ale skromne dochody, które nie pozwalają na wynajmowanie mieszkania w cenie rynkowej.

GDZIE RODZINA MIESZKAŁA WCZEŚNIEJ?

Zanim rodzina stała się uczestnikiem naszego programu o nazwie Społeczna Agencja Najmu i Zatrudnienia, wynajmowała niewielki pokój o bardzo niskim standardzie. Pani Laila opisuje poprzednie mieszkanie następująco:

Mieszkanie poprzednie ciężko jest nazwać mieszkaniem. To był pokój, do którego się wchodziło z zewnątrz, od razu z podwórka. W pokoju nie było przedpokoju. W tym samym pokoju spaliśmy, gotowaliśmy i w kącie była mała wnęka na łazienkę. Grzyb był wszędzie, nad drzwiami, przy podłodze, w szafie, w łazience. Woda droga, rachunki nieadekwatne do rzeczywistości. Za pokój – ok. 14 m2 – płaciliśmy miesięcznie ok.1600 zł. Ubrania brzydko pachniały grzybem i wilgocią.

GDZIE RODZINA MIESZKA OBECNIE?

Pomogliśmy rodzinie przeprowadzić się do schludnego, dwupokojowego mieszkania. Mieszkanie należy do osoby prywatnej i wynajmowane jest po cenie niższej od rynkowej za pośrednictwem Społecznej Agencji Najmu i Zatrudnienia. W zamian za obniżkę czynszu Agencja gwarantuje m.in. utrzymanie mieszkania w dobrym stanie, a także regularne opłacanie czynszu.Rodzina cieszy się, że wreszcie mieszka w godnych warunkach. Pani Laila mówi:

Tutaj mieszka się inaczej. Wejście do czystej, ciepłej klatki, mały, ale przedpokój, piękna kuchnia i łazienka. Mieszkanie jest dwa razy większe, dwa pokoje, co jest ważne, gdyż chłopaki są osobami dorosłymi. Jest komfort, wygoda i spokój. Mieszkanie jest jasne, nie ma wilgoci, jest ładnie.

Więcej informacji o Społecznej Agencji Najmu i Zatrudnienia można znaleźć na stronie programu.

ZBIÓRKA WYPOSAŻENIA MIESZKANIA

Mieszkanie, które pozyskaliśmy dla rodziny pana Szamila, nie było wyposażone. Rozpoczęliśmy więc zbiórkę podstawowych sprzętów, tak by rodzina mogła prowadzić normalne życie, miała na czym spać, jak przygotowywać posiłki itd. Potrzebne były m.in. meble do spania, pościel, naczynia kuchenne, pralka, krzesła, żelazko, stół i szafa.Odzew na apel o darowizny przeszedł nasze oczekiwania. Udało nam się pozyskać wszystkie niezbędne rzeczy i chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom, które zdecydowały się wesprzeć rodzinę pana Szamila!Dziękujemy również Chlebem i solą za pomoc w nagłośnieniu zbiórki i transporcie.