Zostań wolontariuszem Global Village i wybuduj dom w Kambodży (kwiecień/maj 2017 r.)

Program wolontariatu międzynarodowego Global Village prowadzony przez Fundację Habitat for Humanity Poland łączy podróżowanie z niesieniem pomocy osobom potrzebującym. Jeśli zostaniesz wolontariuszem Global Village, wraz z miejscową rodziną wybudujesz dom i realnie poprawisz sytuację mieszkaniową w odwiedzanym rejonie. Wolontariat pozwoli Ci poczuć się częścią lokalnej społeczności i nawiązać nowe przyjaźnie.

Do wyjazdu nie potrzebujesz żadnego doświadczenia związanego z wolontariatem czy pracą na budowie. Całość jest zorganizowana przed załogę Habitat for Humanity, a na miejscu grupą opiekują się polski lider i lokalny koordynator.

Obecnie prowadzimy rekrutację na wyjazd Global Village do Kambodży, który odbędzie się w dniach: 29 kwietnia – 7 maja 2017 r.

Ogólne informacje o wyjeździe

CAMB-14-000196-XX.jpgKambodża to kraj znany z przepięknych świątyń oraz bogatej kultury, ale bardzo biedny. Mieszkańcy rejonów wiejskich często mieszkają w złych warunkach, bez kanalizacji czy dostępu do bieżącej wody. Projekt zakłada wsparcie konkretnej rodziny, która została zakwalifikowana do programu pomocy przez pracowników oddziału Habitat for Humanity w Kambodży. Celem jest wybudowanie domu, tak by rodzina mogła zamieszkać w godnych warunkach.

Typowe prace budowalne to (w zależności od potrzeb): kopanie fundamentów, wznoszenie ścian, mieszanie cementu, malowanie, przenoszenie materiałów budowlanych.

Po dniu spędzonym na budowie jest czas wolny na wycieczki i zwiedzanie okolicznych gór oraz świątyń rejonu Siem Reap.

angkor-1276397_1920

Plan wyjazdu

  • Dzień 1-2, Podróż
  • Dzień 3, Powitanie (z lotniska Siem Reap w Kambodży wolon- tariuszy odbiera lokalny koordynator). Wspólna kolacja.
  • Dni 4–8, Praca na budowie pod okiem miejscowych budowlańców. Po pracy czas na zwiedzanie.
  • Dzień 8, Świętowanie oddania budynku do użytku wspólnie z rodziną.
  • Dzień 9, Dzień wolny z możliwością dołączenia do wycieczki zorganizowanej (propozycje wycieczek są wcześniej ustalane z uczestnikami).
  • Dzień 10, Pożegnanie. Wyjazd lub dalsze zwiedzanie na własną rękę.

Jak do nas dołączyć

Koszty pobytu oraz wsparcia finansowego projektu budowy domu to równowartość: 1,450 $ od osoby (wiza, lot, dodatkowe wycieczki nie są wliczone).

Zagwarantuj sobie miejsce w naszej grupie – zgłoś się, wysyłając email do liderki grupy Magdaleny Więch (mwiech@habitat.pl).

Magda jest doświadczoną koordynatorką wolontariatu. Od ponad 4 lat zajmuje się wolontariatem międzynarodowym w Fundacji Habitat for Humanity Poland i z chęcią odpowie na wszystkie pytania.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, pobierz nasze materiały informacyjne w języku polskim:

Więcej informacji o Global Village możesz też znaleźć na stronie habitat.org (w języku angielskim).