Rozbudowa domu pani Agaty i pana Mirosława

Prace idzią zgodnie z planem – dziękujemy za wsparcie!

Rozbudowa domu ośmioosobowej rodziny pani Agaty i pana Mirosława w Redzyńskiem (woj. mazowieckie) przebiega sprawnie dzięki ogromnemu wsparciu darczyńców i wolontariuszy. W październiku zainstalowaliśmy dach i uzyskaliśmy stan surowy otwarty. Jeśli wszystko będzie dalej szło zgodnie z planem, to rodzina wprowadzi się latem.

Pani Agata i pan Mirosław mają sześcioro dzieci i obecnie dysponują tylko 1 pokojem w domu, który dzielą z innymi członkami rodziny. Pomagamy im rozbudować dom, tak by utworzyć dodatkowe pomieszczenia niezbędne do codziennego funkcjonowania. Więcej informacji o rodzinie można znaleźć na stronie projektu.

Rozbudowa domu z pomocą Habitat Poland rozpoczęła się w kwietniu. Wtedy wybudowaliśmy fundamenty wspólnie z wolontariuszami ze szkoły w Szwajcarii. Tak wyglądały pierwsze prace:

W pracach nad rozbudową domu wzięło udział już 9 grup wolontariuszy: w sumie ponad 160 osób. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pracowali na placu budowy ramię w ramię z nami oraz panem Mirosławem, w tym: 

  • 3 grupom uczestników programu Global Village z USA, Kanady i Australii
  • 2 grupom uczniów ze Szwajcarii i Austrii
  • 2 grupom pracowników firm Somfy i Google – uczestnikom akcji wolontariatu korporacyjnego
  • 2 grupom uczestników inicjatywy SPOT, tj. młodym ludziom związanym z branżą architektoniczną i budowlaną

Zdjęcia z wszystkich akcji z wolontariuszami można obejrzeć na stronie projektu.

Chcemy też podziękować naszym partnerom biznesowym, którzy wsparli projekt darowiznami pieniężnymi i materiałowymi: firmom Wienerberger, The Dow Chemical Company, Somfy, Google i Rocca.

Ostatnie prace w tym sezonie budowlanym odbyły się w październiku. Zainstalowaliśmy dach i zabezpieczyliśmy budynek przed zimą. Wsparli nas w tym wolontariusze ze szkoły w Austrii oraz uczestnicy inicjatywy SPOT. W materiale telewizyjnym pani Agata i pan Mirosław dzielą się wrażeniami ze współpracy z Habitat Poland przy rozbudowie domu:

Na pewno damy znać, kiedy ruszą kolejne prace w Redzyńskiem. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę!