Historia rodziny z Odessy

 

Dach nad głową i lepsza przyszłość

Rodzina z Odessy – 32-letnia pani Iryna, jej 56-letnia mama oraz trzyletni syn Iryny – po wybuchu wojny wyjechali z ukochanej ojczyzny. Przybycie do Polski oznaczało dla nich nowy, pełen wyzwań rozdział życia. Adaptacja w obcym kraju nie była łatwa, zwłaszcza z trzyletnim dzieckiem i codziennymi problemami.

Na szczęście trafili w Internecie na ofertę wsparcia fundacji Habitat for Humanity Poland w ramach projektu Krok do Domu. W kwietniu 2023 roku rozpoczęli udział w programie mieszkaniowym KDD, co przywróciło im poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa.

Mama Iryny podjęła pracę, przyczyniając się do finansowej stabilności rodziny, a trzylatek zaczął uczęszczać do pobliskiego przedszkola. Nowe mieszkanie okazało się dla nich prawdziwym błogosławieństwem. Bliskość placu zabaw, lasu, sklepów i dogodna komunikacja miejska sprawiły, że codzienne życie stało się znacznie łatwiejsze.

 

„Dla nas nowe mieszkanie to prawdziwy raj. Tu możemy poczuć się jak w domu” – mówi z uśmiechem Iryna.

 

Mimo upływu terminu umowy podnajmu mieszkania w kwietniu 2024 roku, dzięki zaangażowaniu w program fundacji, rodzina zyskała wystarczającą samodzielność i stabilność, aby kontynuować pobyt w obecnym mieszkaniu. Podpisując umowę najmu okazjonalnego z zadowolonym z dotychczasowej współpracy właścicielem mieszkania, zapewnią sobie dalsze bezpieczeństwo mieszkaniowe i stabilizację życiową.

 

„Dzięki Fundacji Habitat for Humanity Poland, odzyskaliśmy nie tylko dach nad głową, ale także nadzieję na lepszą przyszłość” – podsumowuje Iryna, patrząc na swojego synka z dumą.

 

 

Kolejna historia ➔