Poznaj historię Oksany

 

Nasz dom to schronienie, o które dbamy

Przed wojną, Oksana wraz z dwójką synków, Olehem i Tymofijem, prowadziła szczęśliwe życie w miejscowości Murafa w Ukrainie. Po wybuchu wojny, Oksana podjęła trudną decyzję o opuszczeniu rodzinnego kraju w poszukiwaniu bezpieczeństwa dla swoich dzieci. Pierwsze miesiące w Polsce były pełne wyzwań.

Na szczęście, przez przypadek w mediach społecznościowych, Oksana dowiedziała się o fundacji Habitat for Humanity Poland i jej programie Krok do Domu. Fundacja wsparła ich w znalezieniu dachu nad głową i zapewniła wsparcie finansowe, co pozwoliło Oksanie skoncentrować się na budowaniu lepszej przyszłości dla całej rodziny.

 

„Dzięki wsparciu fundacji moje dzieci mogły otrzymać to, na czym mi najbardziej zależało – stabilność i możliwość rozwoju. A ja – niezależność, przede wszystkim finansową” – mówi Oksana.

 

W nowym domu każdy kąt jest pełen ciepła i miłości. Kuchnia stała się jego sercem.

 

„Dla nas dom to nie tylko miejsce, gdzie mieszkamy, to nasze schronienie, o które dbamy, nasza twierdza, gdzie zawsze czujemy się kochani i bezpieczni” – twierdzi Oksana, uśmiechając się do swoich dzieci.

Dzięki wsparciu udzielonemu przez właściciela mieszkania, życie rodziny nabrało nowego sensu i nadziei na lepszą przyszłość. Oksana podjęła pracę i planuje nowe wyzwania zawodowe.

 

„Dzięki programowi fundacji Habitat for Humanity Poland, wierzę, że mogę zrobić dla moich dzieci wszystko” – mówi wzruszona Oksana.

 

 

Kolejna historia ➔