Społeczna Agencja Najmu i Zatrudnienia pomogła kolejnej osobie zamieszkać godnie

W tym roku uruchomiliśmy w Warszawie Społeczną Agencję Najmu i Zatrudnienia – program, którego celem jest kompleksowe wsparcie niezamożnych osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Jednym z uczestników programu jest pan Aleksiey. Z naszą pomocą przeniósł się właśnie do mieszkania o godnym standardzie.

Pan Aleksiey mieszkał wcześniej w pokoju, który dzielił z 3 obcymi osobami. Obecnie wynajmuje niedrogi, samodzielny pokój w schludnym mieszkaniu dwupokojowym. Pokój doposażyliśmy, pozyskując darowiznę od osoby prywatnej – pani Agnieszka podarowała m.in. pościel oraz środki na zakup biurka.

KOMU POMAGAMY

Pan Aleksiey przyjechał do Warszawy w 2011 roku, by studiować stosunki międzynarodowe. W czasie studiów mieszkał w akademiku, a jego problemy mieszkaniowe zaczęły się po ukończeniu nauki. Ponieważ jest osobą niepełnosprawną i ma poważną wadę wzroku, trudno mu jest zdobyć pracę, która byłaby zgodna z jego wykształceniem i umiejętnościami – przed przeprowadzką do stolicy pracował jako tłumacz, ale w Warszawie nie udało mu się do tej pory znaleźć pracy w zawodzie. Obecnie pracuje przy sprzątaniu. Jego dochody są stabilne, ale skromne.

POPRAWA WARUNKÓW MIESZKANIOWYCH

Pan Aleksiey cieszy się, że wreszcie nie musi dzielić pokoju z obcymi osobami. Jest to dla niego duża zmiana, ponieważ przez ostatnie kilka lat (od czasu ukończenia studiów i wyprowadzki z akademika) mieszkał w pokojach wieloosobowych. Kiedy spotkaliśmy go po raz pierwszy, zapytaliśmy, jak ocenia swoją sytuację mieszkaniową. Powiedział wtedy:

Nie narzekam, gdyż najważniejsze jest mieć dach nad głową, natomiast bardzo bym chciał mieć takie warunki, gdzie mógłbym mieć możliwość zamykać drzwi do swojego pokoju i zostać w nim sam. Chciałbym położyć się na łóżko bez skrępowania i swobodnie czytać, pisać, jeść i spać.

Przeprowadzka do samodzielnego pokoju wynajętego z pomocą Społecznej Agencji Najmu i Zatrudnienia, spowodowała, że pan Aleksiey zyskał prywatną przestrzeń, bez której nie sposób mówić o godnym zamieszkiwaniu.

O SPOŁECZNEJ AGENCJI NAJMU I ZATRUDNIENIA

Społeczna Agencja Najmu i Zatrudnienia działa w Warszawie i obecnie pomaga 40 osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Pomoc jest kompleksowa i obejmuje: pozyskanie niedrogiego pokoju/mieszkania na wynajem oraz ustabilizowanie sytuacji na rynku pracy.

WŁĄCZ SIĘ

Z myślą o uczestnikach programu poszukujemy niedrogich mieszkań do wynajęcia w Warszawie i najbliższych okolicach. Pomóż nam nagłośnić poszukiwania i znaleźć odpowiednie mieszkania.