Społeczna Agencja Najmu

Szukamy niedrogich mieszkań do wynajęcia w Warszawie i okolicach

W tym roku uruchomiliśmy  w Warszawie Społeczną Agencję Najmu – program, którego celem jest kompleksowe wsparcie niezamożnych osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Uczestników programu wspieramy zarówno w zakresie znalezienia stabilnej pracy jak i wynajęcia niedrogiego mieszkania. Agencja jest dofinansowana przez Komisję Europejską w ramach Programu na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych (EaSI).

Obecnie z myślą o uczestnikach programu poszukujemy niedrogich mieszkań do wynajęcia w Warszawie i najbliższych okolicach. Mieszkania można zgłaszać za pośrednictwem formularza: Zgłoś mieszkanie

Włącz się – pomóż nam znaleźć mieszkania do wynajęcia

Chcemy, by wszyscy uczestnicy programu przeprowadzili się do niedrogich mieszkań o godnym standardzie nie później niż w pierwszym kwartale 2018 roku. Dlatego poszukujemy wsparcia w pozyskaniu takich mieszkań – w Warszawie i najbliższych okolicach.

Jesteś właścicielem mieszkania?

Wynajmij nam mieszkanie, a nie tylko pomożesz osobie w potrzebie, lecz także skorzystasz z pakietu korzyści, który przygotowaliśmy dla właścicieli:

  • gwarantujemy regularne opłacanie czynszu i rachunków;
  • znajdujemy lokatorów i starannie ich weryfikujemy;
  • odpowiadamy za właściwe użytkowanie mieszkania, monitorujemy jego stan;
  • oferujemy długoterminowy i bezpieczny najem.

Możemy również przeprowadzić remont mieszkania w zamian za odliczenie części kosztów najmu.

Możesz pomóc nam nagłośnić poszukiwanie mieszkań

Jeśli mieszkasz w Warszawie lub najbliższych okolicach i sam nie masz mieszkania na wynajem, ale chciałbyś pomóc nam nagłośnić poszukiwania, możesz:

  • zaprosić nas na spotkanie (np. w klubie osiedlowym, w parafii, z sąsiadami), tak żebyśmy mogli zostawić ulotki i plakaty lub/i przedstawić naszą propozycję;
  • udostępnić linka do tej strony na swoim profilu w mediach społecznościowych

Komu pomagamy?

Choć uczestnicy programu to osoby pracujące, ich sytuacja mieszkaniowa jest bardzo trudna. Wszyscy mają relatywnie niskie dochody. Najczęściej nie stać ich na wynajmowanie mieszkań za cenę rynkową. Nierzadko sytuacja materialna zmusza ich do dzielenia pokoju z obcymi sobie osobami. Niektórzy z nich mieszkają obecnie w warunkach zagrażających zdrowiu. Wynajem na rynku komercyjnym nie jest dla nich rozwiązaniem.

Wśród uczestników projektu jest np. trzyosobowa rodzina, która mieszka obecnie w jednym pokoju o powierzchni ok. 12 m2. Inna rodzina mieszka w nieogrzewanym mieszkaniu. Pomagamy również osobom samotnym. Jeden z naszych uczestników od kilku lat mieszka w jednym pokoju z obcymi i często zmieniającymi się lokatorami. Pomimo pracy na pełny etat, nie może pozwolić sobie na samodzielne wynajęcie mieszkania.

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami ds. najmu społecznego:

  • Rembertów, Wesoła, Wawer, Żoliborz, Ochota, Targówek, Pruszków – Renata Makuch, rmakuch@habitat.pl, tel.: 530 118 143
  • Białołęka, Praga Północ, Bielany, Ursus, Ursynów, Wilanów – Mario Wojtowicz, mwojtowicz@habitat.pl, tel.: 506 262 345
  • Praga Południe, Wola, Śródmieście, Mokotów, Bemowo, Włochy – Mariusz Olszak, molszak@habitat.pl, tel.: 537 509 811